Lasīšanai: 1 minūte

Par būves novietojuma attālumu no ceļa malas

J
jautā:
01. aprīlī, 2023
Pāvels

Interesē, cik tuvu zemes robežai ar ceļa malu drīkst novietot moduļu māju (35 m2), kas tiks reģistrēta kā pirts. Vai jāievēro 4 metru attālums no zemes robežas. Zemesgabals atrodas Saulkrastos, kooperatīvā “Banga”.

A
atbild:
04. aprīlī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Atbilstoši Ministru kabineta 2013. gada 30. aprīļa noteikumu Nr. 240 „Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” 132. punktam jaunbūvējamās būves (izņemot inženierbūves–tiltus, estakādes, tuneļus, satiksmes pārvadus un inženierkomunikācijas) jāizvieto ne tuvāk par 4 metriem no zemes vienības robežām. Šo attālumu var samazināt, ja netiek pārkāpti ugunsdrošības, higiēnas un insolācijas normatīvie akti un ir saņemts blakusesošās zemes vienības īpašnieka saskaņojums.

Lai precīzāk atbildētu uz jūsu jautājumu, ieteiktu vērsties vietējās pašvaldības būvvaldē.