Lasīšanai: 1 minūte

Izmaiņas valdes sastāvā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. martā, 2023
Sarmīte

Labdien! SIA valdē ir valdes loceklis un valdes priekšsēdētājs. Vai drīkst atbrīvot valdes priekšsēdētāju no amata bez viņa ziņas? Iemesls ir īpašnieku maiņa. Paldies!

A
atbild:
27. martā, 2023

Komerclikuma 224. panta pirmā daļa noteic, ka dalībnieku sapulce ar savu lēmumu ievēlē un atsauc valdes locekļus. Iesniedzot komercreģistra iestādei pieteikumu par valdes locekļa pilnvaru izbeigšanos, izmaiņām pārstāvības tiesībās vai jauna valdes locekļa ievēlēšanu, pieteikumam pievienojams dalībnieku sapulces protokola izraksts ar attiecīgo lēmumu.

Lai atbrīvotu valdes priekšsēdētāju no amata pienākumiem, ir nepieciešams dalībnieku lēmums (nevis dalībnieku maiņas fakts).

Ja valdes loceklis ir nodarbināts uz darba līguma pamata, tad darba tiesiskās attiecības ir izbeidzamas Darba likumā noteiktajā kārtībā.