Par līzinga līguma nosacījumiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. martā, 2023
Liene

Labdien! Vai varētu rast skaidrojumu šim līguma punktam, proti, ko tas nozīmē: “x-līzings līguma darbības laikā ir tiesīga bez līzinga ņēmēja piekrišanas brīvi pēc saviem ieskatiem un noteikumiem ieķīlāt transportlīdzekli par labu x-līzings saistībām pret trešajām personām nodrošināšanai.”

A
atbild:
24. martā, 2023

Lai varētu sniegt precīzu atbildi, būtu jāiepazīstas ar konkrētā līzinga līguma visiem nosacījumiem, tāpēc varu sniegt vispārīgu atbildi. Pieņemot, ka līzinga gadījumā līzinga ņēmējs līdz brīdim, kad pilnībā norēķinās ar līzinga devēju, nav transportlīdzekļa īpašnieks (jūs faktiski esat tikai transportlīdzekļa lietotājs), minētais punkts paredz, ka laikā, kamēr neesat norēķinājies par transportlīdzekli un kļuvis par transportlīdzekļa īpašnieku, līzinga devējs kā transportlīdzekļa īpašnieks bez jūsu piekrišanas var ieķīlāt konkrēto transportlīdzekli līzinga devēja saistību nodrošinājumam. Piemēram, gadījumā, ja līzinga devējs pats ņem aizņēmumu, tad transportlīdzeklis var tik ieķīlāts šo aizdevuma saistību nodrošināšanai, jūs kā līzinga ņēmēju par to neinformējot.