E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29005
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
2
2

Atbrīvošana no kriminālsoda–sabiedriskais darbs turpmākas soda izpildes

J
jautā:
20. martā, 2023
Kārlis

Labdien! Ja ir piespriests sods – sabiedriskais darbs –, vai drīkst un kādā veidā prasīt atcelt piespriesto sodu, gadījumā, ja ir nostrādāta vairāk nekā puse no šī soda apmēra?

A
atbild:
22. martā, 2023

Saskaņā ar Latvijas Sodu izpildes kodeksa 134. panta trešo daļu, ja notiesātajam sabiedriskais darbs ir noteikts astoņdesmit un vairāk stundu un ja notiesātais faktiski ir izcietis ne mazāk kā pusi no noteiktā soda, ir pildījis šajā kodeksā paredzētos pienākumus, ievērojis sabiedriskā darba izpildes nosacījumus un kārtību un priekšzīmīgi pildījis sabiedrisko darbu, Valsts probācijas dienesta amatpersona var iesniegt tiesai iesniegumu par notiesātā atbrīvošanu no turpmākas soda izciešanas. Sabiedriskā darba izpilde līdz lietas izskatīšanai tiesā tiek apturēta.

Atbilstoši Krimināllikuma 40. panta ceturtajai daļai pēc soda izpildes iestādes priekšlikuma tiesa personu, kura notiesāta ar sabiedrisko darbu vai kurai sabiedriskais darbs noteikts ar prokurora priekšrakstu par sodu, var atbrīvot no soda izciešanas, ja sabiedriskais darbs ir noteikts uz laiku, kas nav mazāks par astoņdesmit stundām, ja faktiski izciesta ne mazāk kā puse no noteiktā soda un persona pildījusi kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzētos pienākumus, ievērojusi sabiedriskā darba izpildes nosacījumus un kārtību, kā arī priekšzīmīgi pildījusi sabiedrisko darbu.

Atbildot uz uzdoto jautājumu, norādāms, ka personu var atbrīvot no sabiedrisko darbu turpmākas izpildes, ja sabiedriskais darbs ir noteikts uz laiku, kas nav mazāks par astoņdesmit stundām, ja faktiski izciesta ne mazāk kā puse no noteiktā soda un persona pildījusi kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzētos pienākumus, ievērojusi sabiedriskā darba izpildes nosacījumus un kārtību, kā arī priekšzīmīgi pildījusi sabiedrisko darbu.

Iesniegums par atbrīvošanu no kriminālsoda–sabiedriskais darbs turpmākas soda izpildes ir iesniedzams Valsts probācijas dienesta teritoriālajā struktūrvienībā, pēc kuras tiek izpildīts sods – sabiedriskais darbs.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas