Laulības līgumu var atcelt tikai pēc abu pušu piekrišanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. martā, 2023
Rolands

Kā var anulēt laulības līgumu, ja to grib viens vai abi?

A
atbild:
19. aprīlī, 2023

Laulības līgums ir viens no retajiem gadījumiem, kad saskaņā ar Notariāta likumu tas ir jāslēdz pie zvērināta notāra, notariālā akta veidā. Laulības līgums paredz, ka abas puses ir pilnībā vienojušās par laulības līguma formu, vēlas noslēgt šo līgumu un saprot tā sekas.

Attiecīgi laulības līgumu var grozīt vai atcelt tikai pēc abu pušu piekrišanas. Zvērināts notārs līguma noslēgšanas laikā pusēm izskaidro, ka tām, savstarpēji vienojoties, ir tiesības atcelt laulības līgumu vai noteikt citu laulāto mantisko attiecību režīmu, tomēr visas izmaiņas un papildinājumi par laulības līguma nosacījumiem stāsies spēkā tikai pēc to noformēšanas rakstveidā, abu līguma slēdzēju pušu parakstīšanas un līguma izmaiņu ierakstīšanas laulāto mantisko attiecību reģistrā.

Ja laulības līgumu vēlas atcelt tikai viena no pusēm, pie zvērināta notāra to nebūs iespējams izdarīt. Laulības līgumu var apstrīdēt, taču pusei ir jābūt būtiskiem argumentiem, lai līgumu atzītu par atceļamu.