Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Sodu veidi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. martā, 2023
Māris

Sveiki! Kādi šobrīd ir sodu veidi krimināllietās? Agrāk bija arī nāves sods. Tagad laikam vairs nav. Man liekas, ka Latvijā ir pārāk maigi sodi.

A
atbild:
16. martā, 2023

Sodu veidi ir noteikti Krimināllikuma 36. pantā.

Saskaņā ar Krimināllikuma 36. panta pirmo daļu personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, var piespriest vienu no šādiem pamatsodiem:

  • brīvības atņemšana;
  • probācijas uzraudzība;
  • sabiedriskais darbs;
  • naudas sods.

Atbilstoši minētā panta otrajai daļai notiesātajam bez pamatsoda var piespriest šādus papildsodus:

  • mantas konfiskācija;
  • izraidīšana no Latvijas Republikas;
  • probācijas uzraudzība;
  • sabiedriskais darbs;
  • naudas sods;
  • tiesību ierobežošana.