Labdien! Vai jau ir iespējams salaulāties pie notāra bez riebīgās muldēšanas dzimtsarakstu nodaļā? Paldies!
Laulību reģistrācijas kārtība ir noteikta Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma 19. pantā un paredz, ka “dzimtsarakstu iestāde nodrošina svinīgu laulības reģistrāciju tikai, ja personas to vēlas”.
Savukārt Civillikuma 57. pantā ir noteikts, ka “dzimtsarakstu nodaļas amatpersona jautā līgavainim un līgavai, vai viņi vēlas doties laulībā. Ja abi izsaka šo vēlēšanos, amatpersona izsludina, ka uz šīs vienošanās un likuma pamata laulība ir noslēgta”. Tātad likumā ir paredzēts uzdot tikai šo jautājumu, kas var būt papildināts arī ar citām vērtībām, tomēr tas nav noteikts likumā, un jūs varat prasīt dzimtsarakstu iestādē veikt formālu ceremoniju tikai ar šo jautājumu.
Plašāk par laulības reģistrācijas kārtību Latvijas Republikā varat lasīt Tieslietu ministrijas mājaslapā šeit.
Laulību reģistrācija ir civilstāvokļa akts, ko reģistrē dzimtsarakstu iestāde.
Savukārt zvērināti notāri ir tiesu sistēmai piederīgas personas, kuras pastāv pie apgabaltiesām un pilda viņiem likumā noteiktos pienākumus. Tas ir noteikts Latvijas Republikas Notariāta likuma 2. pantā.
Tas apliecina to, ka laulības saturiski ir kas vairāk par līgumu, ko var apliecināt pie notāra. Pie notāra var noslēgt, piemēram, laulības līgumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!