Kā kļūt par nekustamā īpašuma kopīpašniekiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. martā, 2023
diāna

Sveiki! Kā noformēt dzīvokli kā kopīpašumu, kas tiek iegādāts izsolē? Civillaulībā tika iegādāts dzīvoklis izsolē (izsolē nevar zemesgrāmatā uzreiz reģistrēt divus īpašniekus). Vai sākumā tiek reģistrēts viens īpašnieks un pēc tam jāvēršas pie notāra ar lūgumu sadalīt dzīvokli kopīpašuma daļās?

A
atbild:
21. martā, 2023

Lai izveidotu kopīpašumu, vēlamo daļu no nekustamā īpašuma nepieciešams nodot īpašumā citai personai uz tiesiska darījuma pamata. Jūsu minētajā situācijā pēc tam, kad nekustamajam īpašumam zemesgrāmatā būs nostiprinātas jūsu īpašuma tiesības, jūs varat noslēgt, piemēram, dāvinājuma līgumu, ar kuru daļu no īpašuma varat uzdāvināt bez atlīdzības. Vairāk par dāvinājuma līgumu varat uzzināt šeit. Tāpat, ņemot vērā īpašās attiecības ar personu, ar kuru vēlaties veidot kopīpašumu, varat daļu no īpašuma pārdot, noslēdzot draudzības pirkuma līgumu (par simbolisku cenu). Vairāk par draudzības pirkuma līguma slēgšanu varat uzzināt šeit. Aicinu vērsties pie zvērināta notāra, lai izvēlētos konkrētajai situācijai visatbilstošāko variantu. Jānorāda, ka kopīpašums ir apgrūtinājums rīcībai ar nekustamo īpašumu, tādēļ vairāk par to, kas jāņem vērā, veidojot kopīpašumu, varat uzzināt šeit.