Līguma izpilde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2023
Kaspars Bariss

Sveiki! Vai tas ir normāli, ka ir jāmaksā parāds par planšetes apdrošināšanu, proti, ir vajadzība maksāt divus rēķinus par apdrošināšanu? Ar to domāju rēķinus par diviem mēnešiem.

A
atbild:
27. martā, 2023

Jautājumā sniegtā informācija pirmšķietami liek secināt, ka planšetes iegādes brīdī jūs noslēdzāt līgumu par planšetes apdrošināšanu.

Civillikuma ceturtās daļas (“Saistību tiesības”) 1587. pants nosaka: tiesīgi noslēgts līgums uzliek līdzējam pienākumu izpildīt apsolīto, un ne darījuma sevišķais smagums, ne arī vēlāk radušās izpildīšanas grūtības nedod vienai pusei tiesību atkāpties no līguma, kaut arī atlīdzinot otrai zaudējumus.

Tādējādi, ja neesat divus mēnešus veicis maksājumus saistībā ar apdrošināšanas līguma slēgšanu, tad parādsaistības, kas izriet no minētā līguma, ir sedzamas apdrošināšanas līgumā noteiktajā kārtībā.