TĒMA: Mājoklis

Īres līguma pagarināšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2023
Jana

Labdien! Dzīvokļa īres līgums noslēgts uz vienu gadu, tajā nav minēta automātiska līguma pagarināšana, ja puses neiebilst. Bet līgums nav pagarināts jau gadu. Komunikācija ar īpašnieku ir, līgumā noteiktie maksājumi tiek veikti regulāri un laikus. Līgumā ir punkts: ja puses nevienojas pagarināt līgumu, īrniekam jāatbrīvo telpas līdz noteiktajam laikam (līguma beigu termiņam) - līgumsods 10 EUR dienā. Vai šāds līgumsods var tikt piemērots, ja līgums nav pagarināts, bet īrnieks joprojām nav atbrīvojis telpas (dzīvokļa īpašniekam nav iebildumu)?

A
atbild:
02. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pants nosaka, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums.

Dzīvojamās telpas īres līgumu slēdz uz noteiktu termiņu.

Līgumsods paredzēts tad, ja telpas tiek aizņemtas patvaļīgi, un izīrētājs pret to iebilst. Tā kā izīrētājs neiebilst,  juridiski korekti būtu vienoties ar izīrētāju par īres līguma pagarināšanu.