Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas skolotājam ir tiesības uz pārtraukumu darbā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. februārī, 2023
Ineta

Vai pirmsskolas skolotājai pienākas pārtraukums, ja darba laiks ir:
1) no plkst. 7.00  līdz 13.00
2) no plkst. 7.00 līdz 19.00
3) no plkst. 7.00 līdz 15.00?

A
atbild:
27. februārī, 2023
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Atbilstoši Darba likuma 145. panta regulējumam darbiniekam pārtraukumu piešķir ne vēlāk kā pēc četrām stundām no darba laika sākuma. Pārtraukuma ilgumu nosaka darba devējs pēc konsultēšanās ar darbinieku pārstāvjiem, taču tas nedrīkst būt īsāks par 30 minūtēm.

Pārtraukumu atpūtai piešķir jebkurā gadījumā. Tas attiecas arī uz pirmsskolas izglītības iestādē strādājošajiem skolotājiem. Ja pārtraukumu atpūtai nav iespējams piešķirt visu uzreiz, pieļaujama tā sadalīšana daļās, kas nedrīkst būt īsākas par 15 minūtēm katra.

Līdz ar to pārtraukums darbiniekam var tikt piešķirts ātrāk, bet ne vēlāk kā pēc četrām stundām no darba laika sākuma. Ja nevar piešķirt visu uzreiz, pieļaujama tā dalīšana.