Policijas tiesības aizturēt transportlīdzekļa vadītāja apliecību ārzemniekam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. februārī, 2023
Līga

AAL 265. pants: “Naudas soda izpildes nodrošinājuma līdzeklis transportlīdzekļa vadītājam ārzemniekam, kuram piemērots administratīvais sods par pārkāpumu ceļu satiksmē vai autopārvadājumu jomā, līdz nolēmuma par sodu izpildei aiztur transportlīdzekļa vadītāja apliecību.” Vai no šī panta izriet, ka tad, ja ārzemniekam ir bijis ceļu satiksmes pārkāpums un viņš nav nekavējoties nomaksājis sodu (piemēram, policijas inspektors nav pieprasījis nomaksāt sodu nekavējoties, nav bijušas tehniskas iespējas to izdarīt u. tml.), nākamajā reizē, kad policijas inspektors apturēs minēto autovadītāju (piemēram, pēc diviem mēnešiem, bet vēl nebūs pagājis gads, pēc kura saistībā ar nenomaksātu sodu stājas spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums), viņam būs tiesības aizturēt vadītāja apliecību līdz soda izpildei (naudas soda samaksai)?

A
atbild:
22. februārī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Šādai situācijai pēc būtības nevajadzētu būt, tomēr, ja kādu iemeslu dēļ transportlīdzekļa vadītāja apliecība tomēr nav aizturēta konkrētā soda piemērošanas brīdī, policijas amatpersonai arī vēlāk uz jūsu norādītā Administratīvās atbildības likuma 265. panta pamata ir pienākums transportlīdzekļa vadītājam ārzemniekam, kuram piemērots administratīvais sods par pārkāpumu ceļu satiksmē vai autopārvadājumu jomā, līdz nolēmuma par sodu izpildei aizturēt transportlīdzekļa vadītāja apliecību.