Ja pašvaldībai izveidojies parāds

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. februārī, 2023
Kristīne

Labdien! Man pieder dzīvoklis daudzdzīvokļu mājā (18 dzīvokļu māja), kurā viens no mājokļiem pieder Rīgas pašvaldībai. Tieši šim dzīvoklim jau gadiem (apmēram 10 gadus) ir uzkrāts parāds aptuveni 9000 eiro apmērā. Kāpēc pašvaldība nenomaksā savus parādus? Vai pārējie dzīvokļu īpašnieki var no pašvaldības pieprasīt, lai tā izpilda savas saistības?

A
atbild:
16. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Pašvaldība Dzīvokļa īpašuma likuma izpratnē ir tāds pats īpašnieks kā citi īpašnieki. Pašvaldībai ir jānorēķinās par visiem saņemtajiem pakalpojumiem. Ja pašvaldība ir uzkrājusi parādus, tie būtu jāpiedzen mājas pārvaldniekam.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 17.4 pants nosaka:

“Pakalpojuma sniedzēja pienākums ir kontrolēt dzīvojamās mājas īpašnieka maksājumus par sniegto pakalpojumu. Maksājumu kontrole ietver pienākumu:

  • sagatavot un izsniegt izziņu par maksājumiem;
  • sagatavot paziņojumu par parāda esamību un nodot to adresātam;
  • savlaicīgi celt tiesā prasību pret dzīvojamās mājas īpašnieku par maksājumu saistību neizpildi vai nepienācīgu izpildi.”