Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Piemājas dārzā audzētu ziedu tirdzniecība nelielos apmēros

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. februārī, 2023
Elīna

Labdien! Vai es savā piemājas dārzā drīkstu nelielā daudzumā tirgot izaudzētus sezonālos ziedus? Esmu pašnodarbināta persona, bet mana pamatnodarbošanās nav ziedu tirgošana. Vai par pārdotajiem ziediem man ir jāizsniedz čeks?

A
atbild:
17. februārī, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Fiziskajai personai, kuras ienākumi, tirgojot lauksaimniecības produkciju no savas piemājas saimniecības vai savvaļas veltes, piemēram, tirgojot savā piemājas dārzā izaudzētus sezonālos ziedus, nepārsniedz 3000 eiro gadā, ir atļauts nereģistrēt šādu saimniecisko darbību, nav jālieto kases aparāts un nav pienākuma pircējiem izsniegt VID reģistrētas kvītis.