E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28616
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai administratīvais pārkāpums liedz pretendēt uz ierēdņa amatu

J
jautā:
09. februārī, 2023
Jānis

Labdien! Pirms četriem gadiem saņēmu administratīvo pārkāpumu par marihuānas smēķēšanu. Valsts civildienesta likumā minēts, ka par ierēdni var būt persona, kura “nav sodīta par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem vai ir reabilitēta vai kurai ir noņemta vai dzēsta sodāmība; kurai sakarā ar disciplinārlietā, administratīvo pārkāpumu lietā vai krimināllietā piemērotu sodu nav aizliegts ieņemt ierēdņa amatu”. Vai konkrētā pārkāpuma dēļ varētu tikt liegta iespēja kļūt par ierēdni? Paldies!

A
atbild:
20. februārī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Valsts civildienesta likuma 7. panta pirmā daļa cita starpā noteic, ka uz ierēdņa amatu var pretendēt persona, kura:

  • nav sodīta par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem vai ir reabilitēta, vai kurai ir noņemta vai dzēsta sodāmība;
  • kurai sakarā ar disciplinārlietā, administratīvo pārkāpumu lietā vai krimināllietā piemērotu sodu nav aizliegts ieņemt ierēdņa amatu.

Atbilstoši Krimināllikuma 6. panta pirmajai daļai par noziedzīgu nodarījumu atzīstams ar nodomu (tīši) vai aiz neuzmanības izdarīts kaitīgs nodarījums (darbība vai bezdarbība), kurš paredzēts šajā likumā un par kura izdarīšanu draud kriminālsods.

Ņemot vērā, ka administratīvais pārkāpums nav noziedzīgs nodarījums, kā arī no situācijas apraksta neizriet, ka minētajā administratīvā pārkāpuma lietā būtu piemērots Administratīvās atbildības likuma 18. panta pirmajā daļā noteiktais tiesību ieņemt noteiktus amatus aizliegums, konkrētais pārkāpums neliedz pretendēt uz ierēdņa amatu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 247 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas