Vienošanās līguma noslēgšana darba attiecību izbeigšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. februārī, 2023
Sofija

Labdien!
Kā jāraksta iesniegums darba devējam par darba attiecību pārtraukšanas panta maiņu, lai darbinieks nekavējoties saņemtu pabalstu? Šobrīd ir pārtraucis darba attiecības pēc paša uzteikuma.
Nevaru atrast piemēru šim variantam.
Paldies!

A
atbild:
17. februārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecību izbeigšana var notikt uz pušu vienošanās pamata atbilstoši Darba likuma 114. pantam. Ja šādu iniciatīvu izsaka darbinieks, viņam jāraksta iesniegums, lūdzot izbeigt darba tiesiskās attiecības vienošanās ceļā, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu.

Šāda vienošanās pušu starpā ir līgums, kuru sagatavos darba devējs. Darba likums nenosaka, ka darbiniekam, slēdzot vienošanās līgumu, ir izmaksājams atlaišanas pabalsts.

Ja darba attiecības būs pārtrauktas, darba devējam un darbiniekam savstarpēji vienojoties, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra bezdarbnieka pabalstu piešķirs no dienas, kad tiks iesniegts iesniegums pabalsta saņemšanai. Bezdarbnieka pabalsta izmaksa tiek uzsākta nākamajā mēnesī.

Pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā var persona, kurai Nodarbinātības valsts aģentūra piešķīrusi bezdarbnieka statusu. Ja Nodarbinātības valsts aģentūra piešķir bezdarbnieka statusu, pabalsts tiek piešķirts, ja:

  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • Latvijā veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā.