Lasīšanai: 1 minūte

Kam jāmaksā valsts nodeva par mantotu nekustamo īpašumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. februārī, 2023
Dace

Labdien! Vai valsts nodeva 0,5% par mantojumā atstāto nekustamo īpašumu ir jāmaksā visiem mantiniekiem, kuri pieteikušies (3 meitas)? Vai tikai tam mantiniekam, kura īpašumā nonāk nekustamais īpašums? Ir savstarpēja vienošanās, ka vēlamies, lai dzīvoklis paliek tikai vienai māsai. Paldies!

A
atbild:
24. februārī, 2023

Civillikums noteic, ka par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatās (994. pants). Līdz ar to mantiniekam, kurš manto nekustamo īpašumu, savas īpašumtiesības ir jāreģistrē zemesgrāmatā un atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1250 “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā” jāveic valsts nodevas par īpašumtiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā samaksa.