TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi Latvijā, ja strādā citā Eiropas Savienības valstī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. janvārī, 2023
Artūrs

Strādāju Zviedrijā caur Latvijas firmu. Algas lapiņā tiek uzrādīts gan darba ņēmēja sociālo nodokli, gan Zviedrijas iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN). Kāpēc ir jāmaksā Zviedrijas ienākuma nodoklis, ja strādāju LV firmā? Vai to var atgūt un kā?

A
atbild:
10. martā, 2023

IIN Latvijā netiek piemērots rezidenta algota darba ienākumiem, kas gūti citā Eiropas Savienības dalībvalstī. Konkrētais nodokļa atbrīvojums attiecas tikai uz algota darba ienākumiem.

Sociālās apdrošināšanas iemaksas par vienu un to pašu darba periodu tiek veiktas vienā valstī un paliek tajā dalībvalstī, kurā tās ir iemaksātas.

Par nodokļu piemērošanu individuālā situācijā ieteicams sazināties Valsts ieņēmumu dienestu EDS (elektroniskajā deklarēšanas sistēmā) vai zvanot uz tālruņa numuru 67120000. Ir atsevišķs tālruņa numurs ārzemēs dzīvojošajiem: 371 67122443.

Par citā valstī maksāto nodokļu atgūšanu jāinteresējas uzņēmumos, kas sniedz nodokļu atgriešanas pakalpojumus un konsultācijas šādos jautājumos.