TĒMA: Finanses

Grāmatvedības dokumentu izstrādi nosaka likums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. janvārī, 2023
Dina

Kādi grāmatvedības organizācijas dokumenti būs obligāti jāizstrādā, ja es nodibināšu viena īpašnieka SIA?

A
atbild:
26. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Grāmatvedības likumā ir definēts, kas ir grāmatvedības organizācijas dokumenti: tādu uzņēmuma vadītāja izdotu dokumentu kopums, kuros noteikta kārtība, kādā, ievērojot normatīvo aktu prasības, uzņēmumā kārto grāmatvedības reģistrus, sagatavo attaisnojuma dokumentus un organizē to apriti, veic inventarizāciju, sagatavo gada pārskatu un citus grāmatvedības pārskatus un glabā grāmatvedības dokumentus. Šajā dokumentu kopumā iekļaujams arī grāmatvedības kontu plāns, grāmatvedības politika (attiecas uz finanšu pārskatu sagatavošanu uzņēmumā, kas nav budžeta iestāde) vai grāmatvedības uzskaites kārtība (attiecas uz finanšu pārskatu sagatavošanu budžeta iestādē) un citi uzņēmuma vadītāja izdotie dokumenti, kas nepieciešami uzņēmuma grāmatvedības kārtošanai.

Grāmatvedības dokumenti nav jāizstrādā tiem, kuri grāmatvedību kārto vienkāršā ieraksta sistēmā.

Grāmatvedības reģistru kārtošana divkāršā un vienkāršā ieraksta sistēmā noteikta likuma 10. pantā.

Plašāk par grāmatvedības organizāciju Valsts ieņēmumu dienesta vietnē šeit.