E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28466
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
2
1
2

Administratīvo pārkāpumu atkārtotība un kopība vairs netiek reglamentēta

J
jautā:
20. janvārī, 2023
Roberts

Labdien! Tiku sodīts par to, ka vadīju transportlīdzekli, kad man bija vadīšanas tiesību izmantošanas liegums. Tika konstatēts, ka gada laikā neesmu nomaksājis sodu par pārkāpumu ceļa satiksmē, kā arī bija beigusies veselības izziņa. Man uzlika divus sodus, katru 40 eiro, jo it kā esot divi pārkāpumi, bet manā izpratnē pārkāpums bija tikai viens: vadīju transportlīdzekli, kad man bija vadīšanas tiesību izmantošanas liegums. Vai tad šie gadījumi, kas veido vadīšanas tiesību izmantošanas liegumu, kaut kā summāri padara šo vadīšanas liegumu lielāku? Vai vadīšanas tiesību izmantošanas liegums tomēr tāpat paliek nosacīti konstants, neskatoties uz to, cik no to 8 veidojošajiem faktoriem ir iestājušies (CSL 30. panta otrā daļa)?

A
atbild:
24. janvārī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Līdz ar Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanos 2020. gada 1. jūlijā administratīvā pārkāpuma procesā vairs netiek reglamentēti administratīvo pārkāpumu daudzējādības veidi – administratīvo pārkāpumu atkārtotība un kopība. Proti, minētā likuma 22. panta otrā daļa noteic: ja ar vienu un to pašu darbību izdarīti vairāki administratīvie pārkāpumi, tad administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu.

Ceļu satiksmes likuma 30. panta otrās daļas 3. punkts noteic, ka transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nedrīkst izmantot, ja par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu uzliktais naudas sods nav samaksāts gada laikā no soda uzlikšanas dienas. Savukārt minētās daļas 4. punkts noteic, ka transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nedrīkst izmantot, ja transportlīdzekļa vadītājs nav normatīvajos aktos noteiktajā termiņā veicis kārtējo veselības pārbaudi vai veselības pirmstermiņa pārbaudi.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU