E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28460
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Finanses
15
15

Kādu summu var dāvināt skaidrā naudā

J
jautā:
19. janvārī, 2023
Marija

Kādā veidā jādeklarē no vīra vecākiem (citas valsts pilsoņiem) saņemto skaidras naudas dāvinājumu? Cik liels šāds dāvinājums drīkst būt?

A
atbild:
22. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 30. panta astotajā daļā ir noteikts, ka fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumu, kura summa pārsniedz 7200 eiro (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās). Tas attiecas arī uz dāvinājumu.

Ja vīra vecāki dāvina naudu dēlam, tas nav viņa ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams ienākums. Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteic: ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja ar dāvinātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni).

Ja dāvinājums ir lielāks par 10 000 eiro gadā, tad tas jādeklarē, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Savukārt, saņemot dāvanu no cilvēka, ar kuru nesaista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, ar nodokli neapliek dāvanas līdz 1425 eiro no viena dāvinātāja – fiziskās personas – kalendāra gada laikā.

Labs saturs
15
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 164 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas