Bērna kopšanas atvaļinājuma aprēķināšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. janvārī, 2023
Laima

Labdien! Kur var noskaidrot un kā aprēķina, kad beidzas bērna kopšanas atvaļinājums?
Darba devējs nemācēja sniegt atbildi. Dzemdību atvaļinājums man beidzās 29.08.2021., tātad bērna kopšanas atvaļinājums sākās ar 30.08.2021. Es to izmantoju pilnā apmērā (pusotru gadu).
Paldies!

A
atbild:
23. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu darba devējs piešķir uz darbinieka iesnieguma pamata, norādot šī atvaļinājuma periodu rīkojumā.

Ja bērna kopšanas atvaļinājums jums ir piešķirts uz pusotru gadu, sākot ar 30.08.2021., tad tas turpināsies līdz 28.02.2023. Darbā ir jāatgriežas 01.03.2023.

Termiņa aprēķinā darba devējs vadās pēc Darba likuma 16. panta regulējuma. Konkrētajā situācijā ir piemērojama DL 16. panta trešā daļa: termiņš, kas skaitāms mēnešos, izbeidzas termiņa pēdējā mēneša attiecīgajā datumā. Ja mēnešos skaitāms termiņš beidzas tādā mēnesī, kuram nav attiecīgā datuma, termiņš izbeidzas šī mēneša pēdējā dienā.