Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Medikamentu izsniegšana bērnam pirmsskolas izglītības iestādē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. janvārī, 2023
Liene

Labdien! Ārsts bērnam (kurš apmeklē bērnudārzu) izrakstīja medikamentu, kas būs ilgstoši jālieto ap plkst. 12.00. Medmāsa atteicās to iedot bērnam, jo vienmēr neesot uz vietas. Vai zāles drīkstētu iedot arī audzinātāja, ja viņa tam piekristu? Paldies!

A
atbild:
30. janvārī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls
Veselības inspekcija
Solvita Muceniece, Sabiedrības veselības departamenta vadītāja

Ja ir izsniegta ģimenes ārsta izziņa (027/u), kurā norādītas rekomendācijas medikamenta lietošanā, tad primāri medikamentu izsniedz ārstniecības persona – māsa. Ja medmāsa ikdienā neatrodas pirmsskolas izglītības iestādē (PII), tad PII vienojas par pedagogu, kurš varēs nodrošināt regulāru medikamentu izsniegšanu bērnam, pamatojoties uz ārsta izziņu un rekomendācijām.