E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28385
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Prasības bērnu pieskatīšanas centra izveidei

J
jautā:
14. janvārī, 2023
Kristīne

Labdien! Vēlos atvērt bērnu pieskatīšanas centru, kur vecāki savus bērniņus varētu atvest uz 1 stundu vai ilgāk, kamēr dodas savās darīšanās, nodrošinot piemērotu vidi un rotaļlietas. Kādas ir likumiskās prasības, lai varētu to īstenot? Man nav pedagoģiskās izglītības, ir bakalaurs citā jomā. Gandrīz 5 gadus esmu strādājusi privātajā bērnudārzā par auklīti. Paldies!

A
atbild:
30. janvārī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Prasības bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 404 “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība”. Vispirms Jums rūpīgi jāiepazīstas ar šajos noteikumos noteikto regulējumu.

Ja vēlaties atvērt bērnu pieskatīšanas centru, tad uz jums attiecas juridiskai personai izvirzītie nosacījumi:

 1. Pakalpojuma sniedzējam jābūt reģistrētam kā komersantam, kooperatīvai sabiedrībai, biedrībai, nodibinājumam, personālsabiedrībai vai reliģiskai organizācijai (10.1. punkts).
 2. Jābūt noslēgtiem darba līgumiem vai uzņēmuma līgumiem ar pakalpojuma sniegšanā iesaistītajām personām (10.1. punkts). Pakalpojuma sniegšanā iesaistīto personu izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai jāatbilst šādām prasībām:
  • persona ir apguvusi profesionālās pilnveides izglītības programmu bērnu aprūpes jomā (ne mazāk kā 40 stundas klātienē, ietverot, piemēram, mācības par bērna attīstības vecumposmiem, rīcību situācijās, kas apdraud bērna drošību, mediāciju), ja tiek sniegts pilna laika pakalpojums (9.4. punkts);
  • minētā izglītības programma nav jāapgūst, ja pakalpojuma sniegšanā iesaistītā persona ir ieguvusi vidējo profesionālo pedagoģisko vai augstāko pedagoģisko izglītību, iegūst augstāko pedagoģisko izglītību, ir ieguvusi aukles profesionālo kvalifikāciju, ir ieguvusi vismaz piecu gadu darba pieredzi skolotāja palīga vai pedagoga amatā izglītības iestādē (9.4. punkts);
  • personai ir apliecība par prasmēm sniegt pirmo palīdzību, ja vien persona zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā nav apguvusi pieaugušo formālās izglītības programmas vai profesionālās pilnveides izglītības programmas ietvaros (9.3. punkts).
 3. Jāsaņem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atzinums par pakalpojuma sniegšanas vietas atbilstību ugunsdrošības prasībām (10.2. punkts).
 4. Jāsaņem Pārtikas un veterinārā dienesta atļauja ēdināšanas pakalpojumam, ja tiek sniegts pilna laika pakalpojums ārpus bērna dzīvesvietas (10.4. punkts).
 5. Jāizstrādā un jāapstiprina darba kārtības un drošības noteikumi, kuros norādītas pakalpojuma sniedzēja un pakalpojuma saņēmēja tiesības, pienākumi, atbildība un citas būtiskas normas, kas jāievēro pakalpojuma sniegšanas laikā, kā arī jānodrošina pakalpojuma saņēmējam iespēja iepazīties ar šiem noteikumiem (10.5. punkts).
 6. Bērnu pieskatīšanas centrs jāreģistrē Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistrā (III daļa “Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšana”). Iesnieguma veidlapa un detalizētāka informācija par reģistrēšanos pieejama Izglītības kvalitātes valsts dienestā (tostarp IKVD tīmekļvietnē, kas pieejama, nospiežot uz norādītās saites) vai sazinoties ar atbildīgo speciālistu, zvanot uz tālruņa numuru: +371 28684264 vai rakstot uz e-pasta adresi: aukles@ikvd.gov.lv.

Uzsākot darbību, bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem ir saistošs arī Ministru kabineta noteikumu Nr. 890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” regulējums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU