E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28383
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Kur vērsties, lai iepazītos ar pašvaldības īpašuma vērtējumu

J
jautā:
14. janvārī, 2023
Kristiāna

Izlasot Jūsu atbildi uz jautājumu Nr. 28210, tekstā minēts: “Mārupes novada pašvaldība vērš uzmanību apstāklim, ka netiek atsavināts dzīvoklis daudzdzīvokļu mājā, bet vienstāva dzīvojamajā mājā, kurā ir četri dzīvokļi ar daļējām ērtībām.” Es neatradu likumā noteiktu terminu “viena stāva dzīvojamā māja ar 4 dzīvokļiem”. Ņemot mājas inventarizācijas lietu un zemesgrāmatu, tajā norādīts, ka ēka ir daudzdzīvokļu māja. Jēdziens “daudzdzīvokļu māja” likuma izpratnē ir skaidrots likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” I nodaļas “Vispārīgie noteikumi” 1. pantā “Likumā lietotie termini”. Likumā ir lietoti šādi termini: “1) daudzdzīvokļu māja – dzīvojamā māja, kurā saskaņā ar mājas inventarizācijas plānu ir vairāk nekā viens dzīvoklis, mākslinieka darbnīca vai neapdzīvojamā telpa, un mājai funkcionāli piederīgās palīgēkas un būves.” Rodas jautājums, vai pašvaldība pieņem pašizdomātus terminus par ēkas statusu? Par vērtējumu un tik zemu cenu Mārupes novadā! Vērtētājs nav izvērtējis tirgus salīdzināmo pieeju. Ar tirgus (salīdzināmo darījumu) pieeju tiek iegūts vērtības indikators, kura pamatā ir vērtējamā aktīva un līdzīgu vai identisku aktīvu, par kuru cenām ir pieejama informācija, salīdzinājums. Šīs pieejas pirmais solis ir darījumu ar identiskiem vai līdzīgiem aktīviem, kas nesen ir notikuši tirgū, cenu izvērtēšana. Ja pēdējā laikā ir notikuši tikai daži darījumi, var būt lietderīgi izvērtēt identisku vai līdzīgu aktīvu, kas ir paredzēti vai tiek piedāvāti pārdošanai, piedāvājuma cenas ar noteikumu, ka šī informācija ir pilnīgi precīza un tiek kritiski analizēta.

A
atbild:
26. janvārī, 2023

Kā LV portālam skaidro Mārupes novada pašvaldība, tad, sniedzot atbildi uz jautājumu Nr. 28210, Mārupes novada pašvaldība vēlējās norādīt, ka, iespējams, jautājuma uzdevējs jauc ēkas atrašanās vietu ar daudzstāvu daudzdzīvokļu māju, kas atrodas turpat, blakus esošajā adresē. Pašvaldība nepieņem pašizdomātus terminus ēkas statusā. Tāpēc Mārupes novada pašvaldība atvainojas neprecīzā terminu lietojumā, sniedzot iepriekšējo atbildi, un informē, ka sertificēta nekustamā īpašuma vērtētāja atskaitē analizēta vērtējuma autora rīcībā esošā informācija par dzīvokļu pārdevumiem Mārupes novadā 2022. gadā, tādējādi pielietojot salīdzināmo metodi. Salīdzināmajai metodei apskatīti darījumi par dzīvokļa pārdevumiem daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās.

Papildus jānorāda, ka jautājumā Nr. 28210 Mārupes novada pašvaldība jau ir informējusi par to, ka interesenti ir tiesīgi vērsties pašvaldībā, lai iepazītos ar interesējošā nekustamā īpašuma vērtējumu, tādēļ aicinām jūs vērsties Mārupes novada pašvaldībā ar lūgumu iepazīties ar nekustamā īpašuma novērtējumu, lai izvairītos no neskaidrībām.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU