Stājoties augstskolā, jāiesniedz arī vidējo izglītību apliecinoša dokumenta kopija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. janvārī, 2023
Madara

Labdien! Vēlos pieteikties maģistra studijām augstskolā Latvijā. Konkrētā augstskola prasa iesniegt arī vidējo izglītību apliecinošu dokumentu. Vai tam ir pamatojums? Ja esmu ieguvusi maģistra programmas uzņemšanas prasībām atbilstošu bakalaura grādu, vidējās izglītības dokuments taču nav būtisks.

A
atbild:
16. janvārī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Atbilstoši Augstskolu likuma 46. panta otrajā daļā noteiktajam uzņemšanu studiju programmā regulē uzņemšanas noteikumi, kurus izstrādā attiecīgā augstskola.

Savukārt minētā likuma panta septītajā daļā noteikts: “Augstskola katram studējošajam noformē personas lietu. Personas lietā iekļauj vismaz šādus dokumentus:

1) vidējo izglītību apliecinoša dokumenta kopiju;

2) iepriekš iegūtu augstāko izglītību apliecinošu dokumentu kopijas;

3) pases vai personas apliecības kopiju;

4) studiju līgumu ar augstskolu par studijām izraudzītajā studiju programmā;

5) dokumentus, kas apliecina studējošā studiju gaitu un rezultātus citās augstskolās, kā arī studiju programmas vai tās daļas apguvi, ja uz šo dokumentu pamata studiju programmā ieskaitīti citā augstskolā iegūti kredītpunkti;

6) studējošā dokumentus par studiju gaitu (studiju karte);

7) augstskolas izsniegto izglītības dokumentu kopijas vai norakstus un izsniegto akadēmisko izziņu kopijas;

8) uzturēšanās atļaujas Latvijas Republikā kopiju, ja studējošajam šāda atļauja nepieciešama.”

Tātad augstskola, pieprasot maģistrantūras studiju pretendentam iesniegt arī vidējo izglītību apliecinoša dokumenta kopiju, rīkojas atbilstoši Augstskolu likumā noteiktajam. Attiecīgā dokumenta kopija ir nepieciešama iekļaušanai studējošās personas lietā.