Sods par transportlīdzekļa vadīšanu tiesību izmantošanas lieguma laikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. janvārī, 2023
Edgars

Labdien! Kāds sods tiek piemērots, ja vadītājs brauc ar B kategorijas transportlīdzekli laikā, kad viņam piemērots B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecības liegums par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā, ja viņš neatrodas alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē izdarītā pārkāpuma brīdī? Vai, braucot ar sev piederošu automašīnu, tā tiek konfiscēta? Vai arī konfiscē citas personas automašīnu, ar kuru tiek braukts? Vai automašīnu vispār nekonfiscē, tā vietā piemērojot naudas sodu un drošības līdzekli vai brīvības atņemšanu?

A
atbild:
03. februārī, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 51. panta sestās daļas 2. punktu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā Jūsu minētais transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām jeb no 280 līdz 570 eiro. Šādā gadījumā transportlīdzekļa konfiskācija netiek veikta.