Lasīšanai: 1 minūte

Atlīdzība no darba devēja BKA laikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. decembrī, 2022
Diāna

Vai māmiņai, atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā, ir tiesības saņemt 13. algu, ja viņa ir nodarbināta valsts sektorā?

A
atbild:
12. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar likumu “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” nodarbinātajam, kurš atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, izmaksā vecāku pabalstu. Tādējādi šajā laikā persona nesaņem atlīdzību no sava darba devēja.

Ievērojot minēto, norādām, ka nevaram sniegt pilnvērtīgu atbildi uzdotajam jautājumam, jo nav precīzi zināms, kas tieši tiek apzīmēts ar “13. algu”. Lai sniegtu precīzu atbildi uz šo jautājumu, ir nepieciešams izprast visus apstākļus, līdz ar to aicinām sazināties ar Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta Cilvēkresursu politikas nodaļu.