TĒMA: Mājoklis

Vai logu nomaiņai jāsaskaņo būvniecības dokumentācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. decembrī, 2022
Inese Lejiņa

Vai būvvaldē jāsaskaņo jaunais logs privātmājai, ja vecais logs bija sadalīts divās daļās, bet jaunais būs sadalīts trijās daļās? Vai tas būtiski maina fasādi? Ko nozīmē tas, ka līdz 10% var būt izmaiņas, kas neatbilst sākotnējam būvprojektam?

A
atbild:
16. decembrī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 7. 4.3. apakšpunkts nosaka, ka būvniecības ieceres dokumenti nav nepieciešami otrās un trešās grupas ēkas vai tās daļas (izņemot kultūras pieminekļus – ēkas) būvdarbiem – logu atjaunošanai vai nomaiņai –, ja tiek nodrošināts līdzšinējais loga dalījums un proporcijas, rāmja un loga elementu krāsojums.

No iepriekš minētā izriet, ka logu dalījuma maiņai 2. un 3. grupas ēkai jāizstrādā būvniecības dokumentācija.

10% izmaiņas attiecināmas uz izpildmērījumiem, proti, ja, veicot izpildmērījumus, būvniecības procesā attiecībā pret saskaņoto risinājumu pieļaujamas izmaiņas bez saskaņošanas 10% robežās, ja tas neskar trešo personu intereses.