Vai ir drošāk aizdevuma līgumu noslēgt pie notāra

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. decembrī, 2022
Aivars

Ir nepieciešams privāti aizņemties skaidru naudu, un ir persona, kura būtu gatava to aizdot bez procentiem. Taču potenciālais aizdevējs apgalvo, ka labāk to vajadzētu nokārtot pie notāra, taču tas ir dārgi, un man būs jāapmaksā izdevumi. Kā var sastādīt līgumu, lai tas būtu spēkā arī privātā kārtā un lai aizdevējs būtu drošs, ka līgums ir spēkā arī bez notāra? Vai ir iespējams man e-pastā atsūtīt maksājuma atmaksas grafiku, kurā minēts, ka naudu atdošu konkrētā datumā, kas būtu kā pierādījums, ka esmu uzņēmies saistības attiecīgajā datumā? Kādi ir priekšnosacījumi, lai līgums būtu spēkā esošs?

A
atbild:
09. decembrī, 2022

Saturīgs skaidrojums par aizdevuma līgumiem tika publicēts LV portālā un ir pieejams šeit.

Savukārt Latvijas notāru mājaslapā ir pieejams skaidrojums, kāpēc aizdevuma līgumu ir drošāk noslēgt pie notāra.