Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai ir jāmaksā nodoklis no ASV uzņēmuma dividendēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. novembrī, 2022
Uldis

Labdien! Ir akcijas ASV uzņēmumos. Periodiski tiek izmaksātas dividendes. Automātiski tiek atrēķināts ASV nodoklis. Vai no saņemtās summas ir jāmaksā nodokļi arī Latvijā? P.S. Summas nav lielas (līdz 50 eiro).

A
atbild:
22. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

No dividendēm, kas saņemtas no ārzemēs reģistrēta uzņēmuma, ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Nodoklis nav jāmaksā, ja ārvalstī ir ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis vai tam pielīdzināms nodoklis. To nosaka likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Latvijas nodokļu rezidentam ir jādeklarē ienākumi no visiem ārvalstīs gūtajiem ienākumiem, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam gada ienākumu deklarāciju.