Nepieciešama kopīpašnieku piekrišana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. novembrī, 2022
Mārtiņš

Labdien! Jūrmalā atrodas divas mājas, katrā no tām ir divi izolēti dzīvokļi. Zeme un būves ir kopīpašums, un kopā ir 4 kopīpašnieki. Man kā vienam no kopīpašniekiem kaimiņš (kopīpašnieks otrā mājā) ir atsūtījis vēstuli, ka plāno veikt ūdens un kanalizācijas ierīkošanas darbus atbilstoši projektam, kas saskaņots ar SIA “Jūrmalas ūdens”. Ja man ir iebildumi, tiek prasīts rakstiski paziņot 10 dienu laikā. Pēc SIA “Jūrmalas ūdens” noteikumiem, lai pieslēgtos Jūrmalas centralizētajiem ūdensvada–kanalizācijas tīkliem, ir nepieciešams iesniegt koplietošanas līgumu vai kopīpašnieku piekrišanu iecerētajiem darbiem. Ja es neatbildu uz kaimiņa vēstuli 10 kalendāro dienu laikā, vai tiek automātiski uzskatīts, ka dodu atļauju šiem darbiem, kaut arī neesmu nekur apliecinājis savu piekrišanu ar parakstu?

A
atbild:
14. novembrī, 2022
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Nē, ja atbilde netiek sniegta, to nevar uzskatīt par piekrišanu. Ir nepieciešams iesniegt koplietošanas līgumu vai kopīpašnieku piekrišanu iecerētajiem darbiem, t. i., jābūt rakstiskam dokumentam, uz kura ir kopīpašnieka paraksts, kas apliecina viņa piekrišanu.