TĒMA: Finanses

Algas nodokļa grāmatiņa ir tikai elektroniski

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. novembrī, 2022
Aleksandrs Klihs

Kur var atrast savu algas nodokļa grāmatiņu?

A
atbild:
14. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kopš 2014. gada 1. jūnija algas nodokļa grāmatiņas vairs nav papīra formātā, bet tikai elektroniski. Tas ir ieraksts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu informācijas sistēmā un ir pieejams VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Katrs savai algas nodokļa grāmatiņai var piekļūt EDS, izmantojot banku autentifikāciju.

Tāpat kā iepriekš (kad nodokļa grāmatiņas bija papīra formātā), arī tagad nodokļu maksātāja paša pienākums ir iesniegt algas grāmatiņu darba devējam, sniegt ziņas par apgādājamiem, invaliditāti, ja vēlas, lai darba devējs piemēro nodokļa atvieglojumus.

Izbeidzot darba attiecības, papīra algas grāmatiņa bija jāatdod darbiniekam.

Visi dati kopš 1996. gada – par darbavietām un sociālo apdrošināšanu – ir Valsts sociālās apdrošināšanas datubāzē.

Ja jautājums ir par senāku laika periodu, kad vēl bija darba grāmatiņas, piemēram, lai pierādītu darba stāžu, bet darba grāmatiņa ir pazaudēta, informācija par darba vietām jāmeklē arhīvos.