Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Bērna kopšanas atvaļinājums un darba devēja apmaksāts ikgadējais atvaļinājums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. novembrī, 2022
Sanija

Labdien, vēlējos uzzināt vai bērna kopšanas atvaļinājuma laikā veidojas arī ikgadējā atvaļinājuma dienas?

A
atbild:
09. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, bērna kopšanas atvaļinājums tā izmantošanas laikā neradīs vienlaikus darbiniekam tiesības uz darba devēja apmaksātu ikgadējo atvaļinājumu par šo pašu laiku, jo par vienu un to pašu periodu nevar piešķirt divus atvaļinājumus.

Atbilstoši DL 156. panta trešajai daļai laiku, kuru darbinieks pavada bērna kopšanas atvaļinājumā, ieskaita kopējā darba stāžā.