TĒMA: Tieslietas

Par ārzemniekam Latvijā piederoša īpašuma mantošanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. oktobrī, 2022
Olga

Labdien! Pēc mana brāļa nāves uz viņa vārda ir palicis nekustamais īpašums. Brālis esot dzīvojis Maskavā un bijis Krievijas pilsonis (dzimis Rīgā), un viņam bija rezidences atļauja. Brālim ir palikusi sieva (arī Krievijas pilsone) un dēls (2 gadi). Sieva ar dēlu pašlaik dzīvo Maskavā. Kā ir jārīkojas šādā situācijā, lai nekustamo īpašumu pārrakstītu vai nu uz sievas, vai cita ģimenes locekļa vārda? Es un mani vecāki dzīvojam Rīgā. Vecākiem ir nepilsoņa pases, savukārt man ir Latvijas pilsonība. Sieva vēlas mantot nekustamo īpašumu, ja tas ir iespējams.

A
atbild:
11. novembrī, 2022

Diemžēl jautājumā nav minēts, kurā vietā atrodas nekustamais īpašums. Tomēr jebkurā gadījumā vispirms ir nepieciešams atklāt mirušā brāļa mantojuma lietu, un mantiniekiem jāpiesakās uz mantojumu. Pēc mantojuma apliecības izsniegšanas mantinieki varēs reģistrēt savas īpašuma tiesības uz atstāto mantojumu. Ja īpašums atrodas Latvijā, tad to var mantot Latvijā, vēršoties pie zvērināta notāra pēc īpašuma atrašanās vietas. Pie notāra mantojuma lietas uzsākšanai var vērsties laulātais un radinieki (t. sk. vecāki vai brāļi/māsas, informējot notāru par visiem zināmajiem mantiniekiem). Šeit ir pieejama notāru kontaktinformācija. Savukārt aktuālo informāciju par Krievijas pilsoņu iespējām ieceļot Latvijā (piemēram, mantojuma lietas kārtošanai) var uzzināt, vēršoties Latvijas Republikas vēstniecībā Krievijā.