Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāreģistrējas par PVN maksātāju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. oktobrī, 2022
Ināra

Vai reģistrētam saimnieciskās darbības veicējam (pašnodarbinātajam), saņemot pakalpojumu no citas valsts, piemēram, feisbuka un instagrama reklāmas pakalpojumi, ir pirms tam jāreģistrējas PVN maksātājos?

A
atbild:
07. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Reklāmas pakalpojumu sniegšanas vietu nosaka atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmajai daļai, un pirms šo pakalpojumu saņemšanas saimnieciskās darbības veicējam ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta PVN maksātāju reģistrā saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 55. panta pirmās daļas 2. punktu.

Saimnieciskās darbības veicējs informāciju par nodokļu piemērošanu var noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā, izmantojot EDS sadaļu “Sarakste ar VID”.