Sociālā dzīvokļa izīrēšanas kārtību nosaka pašvaldība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. oktobrī, 2022
Silvija

Labdien! Man ir piešķirts valsts sociālais dzīvoklis (vienistabas). Vai mēs ar vīru varētu pretendēt uz lielāku dzīvokli, ja mums ir trīs kopīgi bērni?

A
atbild:
21. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo dzīvokļu izīrēšana ir paredzēta likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”. Tajā ir uzskaitītas personas, kurām ir tiesības īrēt sociālo dzīvokli. Pašvaldības dome saistošajos noteikumos var noteikt arī citas personu kategorijas, kurām sniedzama palīdzība, izīrējot sociālo dzīvokli.

Arī kārtību, kādā personu (ģimeni) atzīst par tiesīgu īrēt sociālo dzīvokli, kā arī kārtību un secību, kādā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā tiek izīrēti sociālie dzīvokļi, nosaka pašvaldības dome saistošajos noteikumos.

Tāpēc par iespējām saņemt lielāku sociālo dzīvokli jāuzzina savā pašvaldībā.