Ēkas daļēja nojaukšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. oktobrī, 2022
Artis

Labdien! Manā īpašumā atrodas veca saimniecības ēka, kurā kādreiz atradās kūts, maza noliktava un malkas šķūnis. Ēka būvēta no skaidbetona un kokmateriāliem. Skaidbetons ir tā sadrupis, ka ēku nav iespējams atjaunot, tādēļ gribu nojaukt pa daļai un būvēt par jaunu. Bet, tā kā nav iespējas visu uzreiz nojaukt un uzcelt par jaunu, gribu to darīt pa daļām. Daļu nojaukt un to daļu uzbūvēt par jaunu un pēc laika otru daļu tāpat. Vēlos tā vietā būvēt malkas šķūni un garāžas tipa noliktavu, jo kūts nav vajadzīga. Vai ir kāda iespēja, ka varu to darīt pa daļām, piemēram, nojaukt pusi ēkas, uzbūvēt atpakaļ uz pamatiem, pēc tam otru pusi tāpat. Vai tas izdarāms vienkāršoti pašam caur BIS?

A
atbild:
08. novembrī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Daļēja būves nojaukšana nepastāv. Tā saucas ēkas pārbūve. Tad atbilstoši ēkas grupai jāskatās, kāda dokumentācija ir nepieciešama – 1. grupai paskaidrojuma raksts vai 2. grupai būvprojekts. Jebkurā gadījumā ir jāpieaicina būvspeciālists.