Labdien!
Vai tiesu izpildītājs, kurš ir reģistrējis parāda piedziņas lietu pret fizisku personu, ir tiesīgs piedzīt parādu no tās pašas fiziskās personas laikā, kad cits tiesu izpildītājs vēl nav pabeidzis jau agrāk iesākto parāda piedziņas lietu pret šo pašu fizisko personu, un jau pirms tam uzsāktajā piedziņas lietā nav pieņemts lēmums par šīs lietas izbeigšanu, un tā turpinās? Abas piedziņas lietas ir no vienas kārtas un nav prioritāras. Ja šāda parāda piedziņa no vēlāk uzsāktās piedziņas lietas ir jau uzsākta un nav likumīga, kāda ir iespēja to apstrīdēt? Paldies par atbildi!
Piedziņu pret parādnieku vienlaikus var vērst vairāki tiesu izpildītāji.
Ja šādā situācijā dažādi tiesu izpildītāji attiecībā pret parādnieku piedzen vienas kārtas prasījumus, tad, veicot ieturējumus no darba samaksas, ir piemērojama Civilprocesa likuma 594. panta otrā daļa: “Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, bet ne mazāk kā minimālās mēneša darba algas apmērā un papildus par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu – līdzekļus 15 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas, izņemot šī panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteikto gadījumu.”
Šādā situācijā grāmatvedībai, izpildot tiesu izpildītāju rīkojumus un veicot ieturējumus, naudas līdzekļi tiesu izpildītājiem būtu dalāmi proporcionāli parāda summas apmēram.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!