Bezdarbniekam slimības lapu par slima bērna kopšanu neapmaksā

J
jautā:
22. augustā, 2013
Lolita Sulojeva

Labdien. Vēlos noskaidrot, vai bezdarbniekam apmaksā slimības lapu slima bērna kopšanai?

A
atbild:
27. augustā, 2013
Edīte Brikmane
LV portāls

Slimības pabalstu piešķir par slima bērna kopšanu vecumā līdz 14 gadiem, ja darba ņēmējs minētā iemesla dēļ neierodas darbā un līdz ar to zaudē daļu algas vai ja pašnodarbinātais, kopjot slimu bērnu, nevar veikt saimniecisko darbību un zaudē ienākumus. To nosaka likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 11.pants.

Tātad slimības pabalstu par slima bērna kopšanu var saņemt persona, kas ir vai nu darba ņēmējs, vai pašnodarbinātais. Bezdarbniekam nav tiesības uz slimības pabalstu sakarā ar slima bērna kopšanu.

Minētā likuma 15.panta pirmā daļa gan paredz atsevišķus gadījumus, kad slimības pabalstu piešķir un izmaksā arī bezdarbniekam, ja darba nespēja iestājusies mēneša laikā pēc darba tiesisko attiecību pārtraukšanas, taču šis nosacījums nav attiecināms uz gadījumiem, kad darba nespēja iestājusies sakarā ar slima bērna kopšanu. Šis nosacījums ir attiecināms tikai uz gadījumiem, kad saslimst pats bezdarbnieks.