Darbnespējas lapas apmaksa pašnodarbinātai personai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. septembrī, 2022
Laimonis

Labdien! Kas apmaksā darbnespējas lapu pašnodarbinātai personai? Paldies!

A
atbild:
12. oktobrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespējas lapu A pašnodarbinātai personai apmaksā darba devējs no saviem līdzekļiem atbilstoši vispārējai kārtībai, kā tiek apmaksāta darbnespējas lapa algotam darbiniekam – par pirmajām deviņām slimības dienām, piemērojot vidējās izpeļņas aprēķinu (Darba likuma 75. pants). Vairāk informācijas skatīt LV portāla skaidrojumā “Kas jāzina par slimības lapu A”.

Darbnespējas lapu B pašnodarbinātai personai no 10. slimības dienas apmaksā VSAA 80% apmērā, ņemot vērā pēdējo 12 mēnešu vidējo iemaksu algu un atskaitot pēdējos trīs mēnešus pirms ceturkšņa, kad bijusi pirmā darbnespējas diena. Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme ir 32,15%.

Pabalstu aprēķina pēc formulas: 80% no vidējās iemaksu algas x slimības dienu skaits - IIN. Vairāk informācijas skatīt LV portāla skaidrojumā “Kas jāzina par slimības lapu B”. Ja pašnodarbinātai personai ir saslimis bērns, to apmaksā VSAA no pirmās darbnespējas lapas izsniegšanas dienas.