TĒMA: Veselība

No cik gadu vecuma atļauts smēķēt e-cigaretes

J
jautā:
22. jūlijā, 2024
Hoshneyvesan

Kādā vecumā ir atļauts smēķēt e-cigaretes?

A
atbild:
19. augustā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Tabakas izstrādājumus, tabakas aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un minētās personas nedrīkst tos iegādāties.

Savukārt par smēķēšanas, tabakas aizstājējproduktu un bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanas ierobežojumu pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro.

Iepriekš minētos nosacījumus paredz Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums

Tomēr no 2025. gada 1. janvāra stāsies spēkā likuma grozījumi, kas paredz: personām līdz 20 gadu vecumam būs aizliegts smēķēt, lietot tabakas aizstājējproduktus vai bezdūmu tabakas izstrādājumus, kā arī glabāt tabakas izstrādājumus, tabakas aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces vai to uzpildes tvertnes.