Lasīšanai: 1 minūte

Maksātnespējas pieteikumu var iesniegt pilnvarota persona

J
jautā:
17. augustā, 2013
Inese

Vai parādnieks (fiziska persona) ir tiesīgs iesniegt maksātnespējas pieteikumu ar pilnvarotās personas starpniecību?

A
atbild:
21. augustā, 2013
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, šādas tiesības – iesniegt privātpersonas maksātnespējas pieteikumu ar pilnvarojumu citai personai – pastāv.

Maksātnespējas pieteikumu jāsniedz tiesā pēc parādnieka deklarētās dzīvesvietas; ja tādas nav – pēc dzīvesvietas. Tiesa pārbaudīs pieteikuma iesniedzēja – pilnvarotās personas personību un izsniegto pilnvarojumu pieteikumu iesniegt. Lēmumu par turpmāko rīcību tiesa pieņems jau nākamajā dienā.

Vairāk par fiziskas personas maksātnespējas procesa uzsākšanai nepieciešamajiem nosacījumiem un darbībām lasiet e-konsultācijai klāt pievienotajā LV portāla skaidrojumā.