E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27257
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Krimināllikuma pantā ir noteikti soda veidi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. septembrī, 2022
Pēteris

Sveiki! Iepriekš neesmu krimināli sodīts, taču pašlaik ir piemērots aizdomās turētā statuss pēc Krimināllikuma 190.1 panta 3. daļas. Vai ir iespējams būt nosacīti sodītam, ar probācijas uzraudzību, vai, uzliekot noteiktas darba stundas, kaut arī tiek piemērots naudas sods? Vietnē likumi.lv ir minēts tikai sods saistībā ar brīvības atņemšanu. Jau iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
27. septembrī, 2022
Olga Lauva
juriste

Krimināllikuma 190.1 panta trešā daļa paredz noziedzīgu nodarījumu par narkotiskas vai psihotropas vielas, šo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru), jaunas psihoaktīvas vielas vai to saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, kā arī par radioaktīvas vai bīstamas vielas, stratēģiskas nozīmes preces vai citas vērtības, sprāgstvielas, ieroča, munīcijas pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai jebkādā nelikumīgā veidā un par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tātad Krimināllikuma 190.1 panta trešajā daļā ir paredzēti iepriekš minētie soda veidi, ņemot vērā noziedzīgā nodarījuma smagumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas