TĒMA: Reģistri

Kas ir uzteikums, kā to paziņo VID un izmanto VSAA

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. augustā, 2022
Jelena

Labdien. Vai tas ir pārkāpums, ja iesniegums tika uzrakstīts ar lūgumu atbrīvot no darba pienākumiem, bet VSAA izziņā tika uzrakstīts kā uzteikums. Kā rīkoties?

A
atbild:
28. augustā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 100. pants nosaka darbinieka tiesības uz uzteikumu. Tas nozīmē, ka darbinieks brīvprātīgi uzraksta darba devējam iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no darba ( darba pienākumu izpildes). Citiem vārdiem sakot, darbinieks vēlas aiziet no darba un prasa izbeigt noslēgto darba līgumu. Tas normatīvo aktu valodā arī ir darbinieka izteikts darba līguma uzteikums.

Darba devējs, atbrīvojot darbinieku no darba, atbilstoši MK noteikumu Nr. 827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” 1. pielikumam Ziņu kods un atšifrējums nosūta EDS sistēmā informāciju VID, norādot attiecīgu kodu, kas ir darba attiecību izbeigšanas pamats.

Šo informāciju izmanto VSAA. Jūsu gadījumā ziņu kodam būtu jābūt 21 – Darba ņēmēja statusa zaudēšana, pamatojoties uz darba ņēmēja uzteikumu.

Ziņu kods un tā atšifrējums

Nr.
p. k.

Ziņu kods

Atšifrējums

1.

Darba ņēmēja statusa iegūšana

2.

Darba ņēmēja statusa iegūšana, ja persona tiek nodarbināta brīvības atņemšanas soda izciešanas laikā

3.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana, pamatojoties uz darba ņēmēja uzteikumu

4.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana sakarā ar darba ņēmēja pārkāpumu atbilstoši normatīvajiem aktiem, kuros noteikta personu atbrīvošana no darba

5.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana sakarā ar darba devēja vai mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja likvidāciju

6.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana sakarā ar nespēju veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ

7.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana citos gadījumos

8.

Datums, ar kuru darba ņēmējam ir piešķirts bērna kopšanas atvaļinājums, atvaļinājums bez darba algas saglabāšanas, kas piešķirts darbiniekam, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots aprūpējamais bērns

9.

Datums, kurā darba ņēmējs ir sācis darbu pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, pēc atvaļinājuma bez darba algas saglabāšanas, kas piešķirts darbiniekam, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots aprūpējamais bērns

10.

Datums, ar kuru darba ņēmējam ir piešķirts atvaļinājums bez darba algas saglabāšanas

11.

Datums, kurā darba ņēmējs ir sācis darbu pēc atvaļinājuma bez darba algas saglabāšanas

12.

Darba ņēmēja statusa iegūšana, ja persona tiek nodarbināta sezonas rakstura darbos

13.

Tāda darba ņēmēja statusa iegūšana, kurš uzsāk darbu ārvalstīs

14.

Tāda darba ņēmēja statusa iegūšana, kurš izbeidz darbu ārvalstīs

15.

Fiziska persona, ar kuru ir noslēgts uzņēmuma līgums

16.

Fiziska persona, ar kuru ir izbeigts uzņēmuma līgums

17.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana, pamatojoties uz darba ņēmēja iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam

18.

PM

Darba ņēmēja profesijas (aroda, amata, specialitātes) maiņa

19.

Datums, ar kuru darba ņēmējam ir piešķirts atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu vai atvaļinājums sakarā ar ārpusģimenes aprūpē esoša bērna vecumā līdz 18 gadiem adopciju

20.

Datums, ar kuru darba ņēmējs ir sācis darbu pēc atvaļinājuma sakarā ar bērna piedzimšanu vai pēc atvaļinājuma sakarā ar ārpusģimenes aprūpē esoša bērna vecumā līdz 18 gadiem adopciju

21.

Darba ņēmēja statusa zaudēšana, ja persona nav uzsākusi darbu

22.

Datums, ar kuru darba ņēmējs atrodas dīkstāvē, kas radusies darbinieka vainas dēļ vai darba ņēmējs ir atstādināts no darba bez darba algas saglabāšanas

23.

Datums, kurā darba ņēmējs ir sācis darbu pēc dīkstāves, kas radusies darbinieka vainas dēļ, vai darba ņēmējs ir sācis darbu pēc atstādināšanas no darba bez darba algas saglabāšanas

24.

Darba ņēmējs, kurš sācis sociālo pakalpojumu sniegšanu un kura darba devējs, tā struktūrvienība vai filiāle ir Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrēta institūcija

25.

Darba ņēmējs, kurš vairs nesniedz sociālos pakalpojumu un kura darba devējs, tā struktūrvienība vai filiāle ir Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrēta institūcija