Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai privātpersonai ir jādeklarē skaidras naudas darījums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. augustā, 2022
Deivids

Labdien. Vai privātpersonai ir jādeklarē skaidras naudas darījums par auto pārdošanu 4000 eiro vērtībā?

A
atbild:
24. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Skaidras naudas lietošana darījumos ir ierobežota. Fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumu, kura summa pārsniedz 7200 eiro (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās). Pārdodot savu personīgo automobili, nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ja ienākums ir līdz 10 000 eiro gadā, tas nav arī jādeklarē.