Kā pārvaldniekam rīkoties ar parādniekiem, ja dzīvokļu īpašnieki nemaksā apsaimniekošanas maksu un par pārējiem mājas pakalpojumiem (ūdeni, apkuri)? Daži par pakalpojumiem izvēlas maksāt tikai daļēji. Ko šajā gadījumā nosaka likums?
Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 10. panta pirmo daļu dzīvokļa īpašniekam ir pienākums norēķināties par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumiem (2. punkts), saņemtajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu (piemēram, par apkuri, auksto ūdeni, kanalizāciju, sadzīves atkritumu izvešanu; 3. punkts).
Lai cīnītos ar daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, kuri nemaksā savus rēķinus, pārvaldniekam ir tiesības parādu piedziņu veikt ārpustiesas kārtībā, piemēram, sūtot brīdinājuma vēstules, nododot parādu piedziņu parādu piedziņas kompānijām vai vēršoties ar prasību par parādu piedziņu tiesā.
Ja par komunālajiem pakalpojumiem nav samaksājuši vairāki dzīvokļu īpašnieki un mājai ir izveidojušies vērā ņemami parādi, komunālo pakalpojumu sniedzējs rakstveidā var informēt pārvaldnieku par pakalpojuma piegādes pārtraukšanu.
Piemēram, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 876 “Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi” 26. punktu, nesaņemot samaksu par piegādāto siltumenerģiju, siltumapgādes uzņēmums ir tiesīgs pārtraukt siltumenerģijas piegādi ēkām, par to brīdinot lietotāju.
Iesaku vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!