TĒMA: Pensijas

Kad varēs priekšlaicīgi pensionēties

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. augustā, 2022
Sintija Skuja

Labdien! Vēlos noskaidrot, kad varu doties priekšlaicīgā pensijā. Darba stāžs šajā brīdī ir 41 gads. Dzimšanas gads – 1961. gada novembris. Kad varēšu doties pensijā, sasniedzot valstī noteikto gadu skaitu, respektīvi, kurā gadā tas būs? Paldies!

A
atbild:
18. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma pensijas piešķiršanas vecums ir noteikts likumā “Par valsts pensijām”. No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās, t. i., ik gadu par trim mēnešiem, līdz 2025. gadā tas būs 65 gadi.

Vecuma pensiju priekšlaicīgi var saņemt divus gadus pirms likumā noteiktā pensijas vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas (darba) stāžs nav mazāks par 30 gadiem. Arī priekšlaicīgās pensijas vecums pakāpeniski palielinās. 1961. gada novembrī dzimušie varēs priekšlaicīgi pensionēties, sasniedzot 62 gadu un deviņu mēnešu vecumu, proti, 2024. gada augustā.

Saskaņā ar pašreiz likumā “Par valsts pensijām” noteikto tiesības uz vecuma pensiju būs, kad apritēs 65 gadi, t. i., 2026. gadā.