Labdien! Vai, reģistrējoties kā pašnodarbinātai personai, nezinot, vai gūšu kādus ienākumus vai ne, būs jāveic kādi maksājumi, vai arī statuss saglabājas neatkarīgi no tā?
Pašnodarbinātais kārto savas saimnieciskās darbības grāmatvedību un maksā nodokļus – atkarībā no izvēlētā nodokļu režīma. Informācija par to ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē norādēs: Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem un Saimnieciskās darbības veicēji.
Ja izvēlas maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) no saimnieciskās darbības ienākuma (vispārējā nodokļa maksāšanas kārtība) un ja ienākumi no saimnieciskās darbības nav gūti vai no saimnieciskās darbības ienākuma aprēķinātais IIN nepārsniedz 50 eiro, tad līdz 23. jūnijam jāiemaksā vienotajā nodokļu kontā minimālais nodoklis 50 eiro apmērā.
Minimālais nodoklis 50 eiro nav jāmaksā:
Persona, kura ir reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, ir pašnodarbinātais, kam no saimnieciskās darbības ienākumiem ir jāmaksā VSAOI, kā arī uz to attiecas minimālās VSAOI.
Ja pašnodarbinātais, kurš vienlaikus nav darba ņēmējs, prognozē, ka viņa ienākums no saimnieciskās darbības nesasniegs 1500 eiro ceturksnī (minimālo obligāto iemaksu objekts), tad Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā sistēmā (EDS) vienlaikus ar saimnieciskās darbības reģistrāciju jāiesniedz “Pašnodarbinātā apliecinājums par plānotajiem ienākumiem”.
Pašnodarbinātajam savas saimnieciskās darbības izbeigšana (tāpat kā tās reģistrācija) ir jākārto pašam.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!