Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai var prasīt izīrētājam veikt pārrēķinu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. jūlijā, 2022
Linda

Īrēju dzīvokli no fiziskās personas. No šī gada sākuma apsaimniekotājs bez telpu īpašnieka brīdināšanas rēķinā pievienojis pozīciju “Avansa maksa plānotajiem remontdarbiem”. Sākumā nesaprotot veicām šos maksājumus no īrnieka puses, bet šobrīd saprotu, ka tas nebija mans pienākums. 15.07. izīrētājs paziņoja, ka dzīvoklis 60 dienu laikā ir jāatbrīvo (kā noteikts līgumā). Vai būtu korekti prasīt izīrētājam veikt pārrēķinu par avansa maksājumiem, kas nebija jāveic īrnieka pusei, bet jāsedz izīrētājam?

A
atbild:
03. augustā, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Grūti uz šo jautājumu atbildēt, neredzot līgumu un rēķinus. Prasīt pārrēķinu var, ja īrnieks uzskata, ka šī summa nebija jāmaksā. Bet praksē samaksu reizēm uzskata par piekrišanu.